Odchovy  Blusher

Blusher

Tisk Přidat k oblíbeným

Tato stránka je věnována ženichovi naší Jasmínky, CH.Moving Spirit Magical Blu'sherovi GG1 RS-N GS-N JS-E DNA-CP.

blusher obecne

Krycího psa jsem k naší Jasmíce hledala skoro rok. Chtěla jsem si být jistá, že naleznu to co hledám; mohu ovšem říci, že někdy jsem už propadala naději,že tak nebude. Měla jsem několik kritérií, z kterých jsem nehodlala polevit:

1) Pes musí mít odpovídající rodokmen, aby došlo k obohacení z genetického hlediska

2) Musí být zdravý, mít 0/0 kyčle, protože se zabývám s Jasmínkou různými psími sporty a proto chci aby k jejím 0/0 byl i partner s úplně zdravými klouby. Dále by měl mít vyšetřené oči, plus jakákoliv další vyšetření, např. na MDR1 gen, který u australských ovčáků způsobuje citlivost například na Ivermectin (látka, obsažená v odčervovacích pastách, které jsou ovšem u nás určeny převážně pro velká zvířata, ale náhoda je blbec.

3) jsem chtěla aby to byl pes, který aktivně sportuje, nejlépe se věnuje agility, dogrfrisbee

4) měl by ovšem vypadat k světu, tedy mít správný rámec těla, být pěkně stavěný, ne příliš chlupatý, prostě aby na první pohled bylo jasné, že to je australák, nikoliv border kolie:-)

5) aby byl nositelem red faktoru, tudíž, aby zde byla možnost, že se po spojení s Jasmínou narodí štěňátka všech barev, jelikož Jasmí takové predispozice má

6) aby byl někde v Evropě a nebyla jím nakryta půlka Evropy

 

A Blusher toto všechno splňuje!!!

 

Blusher pochází z Holandska. Jeho hrdou majitelkou je Karin Hermans, s kterou jsme již notnou dobu v kontaktu a každým dnem mne překvapuje milými zprávami ohledně Blusherových úspěchů. Karin se s Blusherem věnuje převážně agility,společně získali ASCA agility tituly JS-N, JS-O,JS-E, RS-N GS-N. sama je dogfrisbee instruktorkou, a i když sama již aktivně nezávodí, jezdi s Blushem po Holandsku a dělají exhibice. Blusher je také velmi šikovný co se týká obedience, získal titul GG1. Vyzkoušel si i jaké to je pást, má složenou zkoušku, podobnou jako je u nás zkouška vloh. V Holandsku se obecně více pase s australáky, u nás, je ještě potřeba aby se více lidí vlastnící australáky zapojilo a jezdilo na akce. Jako obyvatel měst Praha a Brno ovšem chápu, že jen tak ovci ve městě nepotkáte a člověk nemá tolik času, aby se zároveň mohl věnovat agility, poslušnosti, dogfrisbee a ještě jezdil na druhý konec republiky za ovcemi. Blush měl i tu možnost vyzkoušet flyball, ale jak jsem již řekla, hlavní jeho doménou je agility a frisbee. Štěnátka proto budou mít všestranné sportovní vlohy.

V Holandsku je velkou otázkou zdraví, proto je Blush vyšetřen na MDR1 gen, výsledek je +/+ (což znamená, že defekt nebyl zjištěn), DNA vyšetřen na Cataraktu (zdravý) a také má klasickou metodou vyšetřeny oči na všechny běžné oční choroby (nemá). Samozřejmostí je vyšetření na dysplazii kyčelního kloubu, výsledek je HD A, tedy odpovída 0/0.

 

AGILITY:

Blusher a agility

 

dát video


FRISBEE:

frisbee a blush

 
dadůl.cz & dzambo 2008    |    Logo