Fenky  Jasmínka

Jasmínka

Tisk Přidat k oblíbeným

 Jasmína alias Samilyns Hot Pursuit
narozena
11.5.2005
barva
trikolorní
váha 18-19 kg
 oči  CEA a PRA DNA negativní
 kyčle  HD A, 0/0
lokty 0/0
skus
 nůžkový
zkoušky agility LA1, pasení ZVOP, poslušnost ZOP, ZPU1, ZZO
sporty agility, dogfrisbee, dogtrekking, pasení, flyball, pasení, dogdancing


        Jasmínka, oficiálním názvem Samilyns Hot Pursuit se narodila 11.5.2005 v chovatelské stanici Samilyn daleko za mořem, ve Spojených Státech Amerických, ve státě Michigan. Všichni jí říkáme Jasmínka, neboť ji tak pojmenovaly chovatelčiny dcery, panička miluje vůni jasmínu( teď mám na mysli opravdu rostlinku:-) a hlavně oficiální název Hot Pursuit (ti z vás, kdo znají počítačovou hru Need For Speed se možná pousmějí, ale bohužel odtud jej nemá) který jsme pracně vybírali z chovatelčiného seznamu právnických pojmů, neboť jsme její přání respektovali, se nezdál že by vyjadřoval nějaké pozitivní emoce. (V češtině hot pursuit znamená stíhání například podezřelého)

Ale také na ní občas volám Mína, Mínečka, Jamísek, kočička apod :-)

Jelikož jsem vždy chtěla pejska s kterým bych mohla podnikat různé sportovní aktivity, můj primární důraz byl na zdraví zvířete a na povahu.

Povahu má přátelskou a kyčle i oči naprosto zdravé. Rodokmen si můžete prohlédnout zde:


Jméno: Samilyns Tess-T-mony BISS  CKC UKC ASCA CH  Mooreas Black N Blue AGN AGNJ HIC
     
CHS: Samilyn Aussies
Cheynat
             Exteriérově je Jasmína někde uprostřed, nevybírala jsem si psa na výstavy, a tak není chlupatý méďa, avšak ani takový typ australáka, kterého si spletete s border kolií.( Ano, jsou i výstavní, medvědovité BC) Samozřejmě, že jsme pár výstav absolvovaly, ale jako nadšence do psích sportů mi přijde zbytečné pročekat celé dopoledne na to, aby se člověk se psem proběhl párkrát po výstavní ploše , plus ve sportu se dají výkony alespoň relativně objektivně poměřit. Místo toho můžeme mít spoustu naběhaného venku, či na parkůru.

Výsledky výstav
Datum Místo Hodnocení
30.9.06 Prostějov VD3
14.10.06 Mladá Boleslav V2
10.2.07 Brno, MVP VD4
29.9.07 Mladá Boleslav VD3

A jak se Jasmínka dostala do ČR? Jelikož jsem kdysi dávno žila v USA a mám tam pár dobrých přátel, dlouho jsem plánovala, že se tam vrátím. To, že si pořídím pejska jsem plánovala taky velice dlouho a přišlo mi zajimavé přivést si štěnátko ze země původu, takže jsem spojila příjemné s příjemným. Ten den v červenci 2005 byl ten nejkrásnější v mém životě, ale to asi nemá smysl vysvětlovat, každý kdo zažil ten očekávaný okamžik, jistě ví. Měsíc jsme strávily spolu v Michiganu a poté jsme cestovaly zpátky, malá jela jako extra zavazadlo, bylo to fajn, skoro celou cestu prospinkala a během přestupů bavila spolucestující.

Čas utíka a ona jako správný cestovatel již několikrát a stále se mnou absolvává trasu Praha Brno Jindřichův Hradec, chodí se mnou do školy, do práce, ovšem když je potřeba, vydrží doma. Ví, že jí to pak vynahradím.


Povahově je Jasmínka extrovert, mazel a kamarád, ale v bytě či na statku u rodičů pěkně hlídá. Na děti je zvyklá od malinka, a tak řeším spíš opačný problém, aby se k malým dětem hned nehrnula, popřípadně aby se nechodila dívat do kočárků (a to ona tuze ráda, neb tam krom mimča bývají i super hračky), protože, vysvětlujte maminkám, že váš trhač nejde sežrat malé nevinné dítě, ale jen se s ním pozdravit. Nesympatičtí jsou jí pánové nad padesát, asi to bude tím, že jako štěně často potkávala takovéto pány na nádraží či na ulici v podroušeném stavu. Vcelku mi ten její filtr vyhovuje :-p Hlavně je to bezva kamarádka do pohody i do nepohody a to je asi to nejdůležitější.


Za tu dobu jsme toho spolu zažily hodně. Agility je naše doména, ale krom toho děláme i dogfrisbee, občas zajdeme na coursing, za dobrůtky ukážeme i nějaké tríčky z dogdancingu, vyzkoušely jsme si flyball, popásly ovečky, a dodaly jsme si odvahy a vyzkoušely i dogtrekking. V poslední době panička objevila výhody klikru, a tak pilujeme poslušnost. Více se o našich sportovních i nesportovních aktivitách dočtete v sekci SPORT, či na BLOGU.

dadůl.cz & dzambo 2008    |    Logo